„Gra oszustów”, czyli historia pokera

Pierwsza poważna wzmianka na temat pokera pojawia się u Jonathana H. Greena, który opisując grę, której oddawali się w 1834 roku mieszkańcy wybrzeży Missisipi, nazwał ją „grą oszustów”. W swoich zapiskach, jako pierwszy,

dokładnie opisał zasady gry, które wówczas były o wiele mniej skomplikowane niż dzisiaj. To właśnie Jonathan, H. Green, jako pierwszy, użył słowa Poker. Pochodzenie słowa poker, nadal stanowi zagadkę, choć wielu graczy i znawców tematu uważa tę nazwę za pochodną francuskiej gry o nazwie Poque.
Dzisiaj talia kart pokera liczy sobie 52 karty. Gdy grę opisywał Jonathan H. Green, talia kart liczyła zaledwie 20 kart.
Czarnym punktem w historii pokera, był rok, 1910 kiedy to stan Nevada, zakazał gier hazardowych. Na szczęście dla dzisiejszych miłośników pokera, generalny prokurator Kalifornii uznał, że gra jest grą opierającą się na umiejętnościach logicznego myślenia i z hazardem nie ma zbyt wiele wspólnego. Dzięki decyzji prokuratora, który być może sam był miłośnikiem pokera, gra powróciła na salony i ewoluowała na kilka odmian.
„Gra oszustów”, czyli poker w mojej ocenie do gra inteligentnych ludzi.

gry online vpn