Rozdanie w grze Blackjack

Krupier zaczyna rozdawanie kart od gracza, który znajduje się po jego lewej stronie dając mu jedną kartę. Postępuje tak z każdym następnym uczestnikiem gry, kończąc na sobie – układa jedną kartę na stole tak, że jest znana jej wartość (face up). Potem powtarza całą procedurę kończąc ponownie na sobie ale kolejną kartę kładzie już zakrytą (face down).

Kiedy wszyscy otrzymają swoje dwie karty, krupier ponownie zaczyna od gracza, który znajduj się po jego lewej pytając się czy chce kolejną kartę. Zatrzymuje się na graczu do momentu gdy już nie poprosi o kolejną kartę i będzie stał (stand) lub gdy przekroczy 21 (bust). Kiedy tą procedurę przeprowadzi dla wszystkich graczy odkrywa swoją kartę i postępuje według określonych reguł (reguły te zawsze są napisane na stole) które mówią dokładnie jak ma postępować. Mówią one, że krupier musi dobrać kartę gdy wartość jego kart jest równa lub mniejsza 16. A musi stać gdy karty są równe lub większe 17.
Kiedy krupier zakończył rozdawanie kart (zakładając, że nie przekroczył 21) wypłaca zakłady w przypadku graczy którzy mieli lepsze karty niż on lub zabiera sztony graczy którzy mieli gorsze karty. Gdy gracz jak i krupier mają te same łączne wartości kart występuje tzw. push i zakład jest zwracany graczowi.
Gracze robią kolejne zakłady i krupier rozpoczyna całą procedurę od początku.

gry online vpn