Zrozumieć strategię w blackjacku

Przekonanie, że stosując strategię będziemy bardzo często wygrywać jest totalnym nieporozumieniem. Strategie gry w Blackjacka zbudowane są na podstawie subtelnego rachunku prawdopodobieństwa,

który w absolutnie najlepszym wypadku może zapewnić nam 51 wygranych na każde 100 rozdań. Innymi słowy, wartość oczekiwana ilości zwycięstw w 100 partiach wynosi 51 co wcale nie oznacza, że wygramy 51 razy! W praktyce wszystko dotyczy tutaj pieniędzy. W końcu to właśnie po to żeby wygrywać pieniądze chodzimy do kasyna, prawda?

W praktyce spodziewać możemy się, że wygrywać będziemy 1% więcej pieniędzy niż będziemy tracić. Realne sumy wygranych i przegranych żetonów będą się zbliżać do spodziewanej ilości w miarę wzrostu całkowitej ilości rozegranych rozdań. Żeby wygrywać konieczna jest konsekwencja. Nie ma tu miejsca na żadną intuicję czy przeczucia ani na zastraszony możliwością utraty pieniędzy zdrowy rozsądek. Strategia zadziała tylko jeśli mając rekomendację „Split” dla pary ósemek będziemy je dzielić za każdym razem nawet jeśli w ostatnich 10 identycznych przypadkach wygrał krupier.

Strategia musi być stosowana co do joty. W przypadku gry w kasynach wirtualnych możemy uruchomić sobie odpowiedni generator strategii, wpisać zasady kasyna i wydrukować a następnie powiesić przy monitorze by dokładnie wykonywać wszystkie zalecenia w niej zawarte. Gdzieś z boku można też spisywać karty, które wypadły z talii. W prawdziwym kasynie jest to naturalnie niemożliwe gdyż nikt nie pozwoli nam ani siedzieć wydrukiem strategii ani notować kart – trzeba z wyprzedzeniem nauczyć się wszystkiego na pamięć. Musimy mieć też świadomość, że kasyna dobrze wiedzą jak wygląda liczenie kart i jeśli będą nas o to podejrzewać to mogą nas po prostu wyprosić w każdej chwili.

gry online vpn